svētdiena, 2013. gada 31. marts

Papildkomikss: Demogrāfiskā implozija

Demogrāfisko problēmu risinājums: visām bezbērnu un mazbērnu ģimenēm mājas arests līdz trešā bērna piedzimšanai.

20 comments:

 1. 1950. gada vīra jaka ir pašūta no 1921. gada sievas kleitas?

  AtbildētDzēst
 2. Klēpja suns nosaka!

  AtbildētDzēst
 3. negribas vilkt ārā statistiku, gan to bez manis izdarīs kāds cits. tomēr gribētos piezīmēt, ka manu vecāku paaudze savos vēlīnajos divdesmitajos jau bija nodibinājusi ģimeni un arī varēja atļauties to uzturēt (lai arī ne pārāk krāšņi), kamēr pašreizējie nereti spiesti pieņemt vecāku palīdzību vai dzīvot pie tiem un par bērniem tuvākajā laikā nemaz nesapņo. ir vērts painteresēties, kā ekonomiskā krīze sagrāvusi tieši fertilā vecuma prime-time finansiālo patstāvību. un, sākot dzemdēt ap 33-35, nekāda daudzbērnu ģimene jau vairs nesanāk.

  AtbildētDzēst
 4. lai gan, ko es te mēģinu skaidrot komiksu blogā.

  AtbildētDzēst
 5. Tā kvaukšķa uzturēšana 2013.gadā izmaksā dārgāk kā bērns, tas gan man ir skaidrs!

  AtbildētDzēst
 6. 2013. gads. Varbūt pašlaik pirmo reizi ir valdība un labklājības ministre, ka propagandē jebko citu, tikai ne bērnu nepieciešamību. Var pat nepieminēt pabalstus! Visa retorika ir par euro, fiskālo disciplīnu, vienlīdzīgām tiesībām, izmirošiem oligarhiem, pakāstiem vilcieniem.
  Lai cik slikti bija 1921. nededzinātā sētā, 1950. gadā kolchozā, tomēr tad īres, komunālie, elektrības, transporta, beigās arī pamperu un putras maksājumi nebija tik neatvairāmi, kā tagad. Jā, bija bērni plikām pakaļām, neēduši, par kontracepciju un vienlīdzību neko nezināja, arī ar dzimumiem mainīties neprata. Tie mūsu vecāki! Bet tagad, ja nepratīsi labi izskatīties vai pareizi izrunāties, pēc tava bērna atnāks bāriņtiesa. Nevis ar putras paku, bet ar policistu!

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Andri, es, protams, esmu pagodināts, ka Tu savu priekšvēlēšanu aģitāciju izplati arī manā mājaslapā, taču man tevi ir jāapbēdina — reklāma šeit ir maksas pakalpojums. Ja Tev ir vēlme arī turpmāk izmantot Čiekuru par platformu, no kuras atsperties, lai sasniegtu visneiedomājamākās virsotnes, nekautrējies man rakstīt uz e-pastu.

   Dzēst
 7. Heh. Es nesaprotu joku. Vai tas ir domāts par to, ka agrāk/citur sliktāk, un tāpēc pateicīgi jāpieņem tas, kas ir, vai arī par to, ka cilvēki ir stulbi un čīkstēs vienmēr bez pamata, un Latvijā īstenībā ir viegli audzināt bērnus. Katrā ziņā mani Jūsu šaurais skatījums aizskāra tik ļoti, ka pat uzrakstīju komentāru.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Joks ir par tevi, pimpausi.

   Dzēst
  2. Labāk būtu uztaisījis bērnu.

   Dzēst
  3. Vai divus. Un suni.

   Dzēst
  4. Un suni ? Prieks, ka Tu rūpējies par savas mātes privāto dzīvi, bet nē, paldies.
   Vispār, man ir daudz bērnu, bet šaubos vai tas kaut kā ietekmētu autora aprobežotību.

   Dzēst
  5. Vladimir Iļjič, tas esat jūs? Laikam jau sifilisa pēdējās stadijas ir smagas.

   Dzēst
  6. James Doe, nespried par citiem pēc sevis.

   Dzēst
 8. Bļe, labs.

  Kā naglai uz glavas.

  AtbildētDzēst
 9. Māte visos attēlos ir Nellija Ločmele? (the nose knows)

  AtbildētDzēst