piektdiena, 2015. gada 25. decembris

Gaišus Kodolziemassvētkus!

Ievadam: aicinājums ieslēgt tematisko mūziciņu:


Ar dāvanām piekrautām kamanām dodos pie jums, sveikt visus ziemas saulgriežos. Ja ar dāvanām domājam kodolkaru.

Lai arī mediji jau paspēja nodemonstrēt savu kompetenci, pilnvērtīgi iedziļinoties tēmā:


Tomēr izlēmu parakņāties dziļāk, pašos atslepenotajos diapozitīvos. Kā jau varēja uzminēt, ja vien neesi četrgadnieks ar garīgās attīstības problēmām Apollo žurnālists, Baltijas vienīgais mērķis nebija Tartu.

Lai aiztaupītu Jums, dārgie draugi, urķēšanos oriģinālmateriālos,  bezkaunīgi ekspluatējot internetā atrodamus rīcekļus, esmu uzģenerējis vizuāli visnotaļ informatīvu karti (lai apskatītu pilnā izmērā, spied šeit):


Tāpēc uztraukumam nav pamata – igauņi netaisījās uzņemt visas mūsu godam nopelnītās kodolbumbas. Ura ura ura!

Precīzāk: no pieejamajiem dokumentiem mērķu saraksts Latvijā bija:
1)      Bauskas lidlauks
2)      Cīravas lidlauks
3)      Daugavpils lidlauks
4)      Dundagas lidlauks
5)      Ezeres lidlauks
6)      Glūdas lidlauks
7)      Gulbenes lidlauks
8)      Liepājas lidlauks
9)      Liepājas Karostas ZR aviācijas objekts
10)   Liepājas Karostas industriālais parks
11)   Jelgavas lidlauks
12)   Jēkabpils lidlauks
13)   Jēkabpils ZA aviācijas objekts
14)   Rīga — Rumbulas lidlauks
15)   Rīga  Spilves lidlauks
16)   Rīga  tagadējās RIX teritorija
17)   Rīga  aviācijas objekts Salaspilī
18)   Tukuma lidlauks
19)   Vaiņodes lidlauks
20)   Ventspils lidlauks
21)   Ventspils tuvumā esošais miests Tārgale — aviācijas objekts

Turklāt, Latviju skartu arī Palangas un Valgas lidlaukam domātās bumbas, izcepot vairākus pagastus kā Lietuvas, tā Igaunijas tuvumā.

Šeit jāmin, ka visi faili nav atslepenoti, tostarp pagaidām nav pieejama informācija par Rīgas interesantākajiem punktiem kā sekundārajiem mērķiem (kam – kā Karostas industrijai – paredzētas mazākjaudīgas kodolbumbas). Perspektīvai – Liepājā šādi mērķi, kas lielākoties atšifrējami kā dažādas ražotnes, bija ap divdesmit. Tomēr plāns neaprobežojās tikai ar infrastruktūru, kodoltriecienu mērķis bija arī maksimāla iedzīvotāju atbrīvošana no boļševisma – kam gan nepatīk kodolgenocīds? Arī Tallinā mērķu skaits sasniedza vairākus desmitus. Savukārt Rīga, kā Baltijas Kara apgabala sirds, nepaliktu bez mazākas ievērības.

Karte modelēta balstoties uz vidējo pret aviācijas bāzēm izmantojamo tonnāžu – 5 megatonnas (diapazons – 1,7 līdz 9 megatonnas), detonējot uz zemes (ar mērķi nahrenizēt arī pazemes instalācijas). Liepājā simulēju arī vienu gaisā detonētu 160 kilotonnu industrijai domāto sprādzekli, kas gan nav pamanāms zem lidlauku iznīcināšanas radītā kodolmākoņa.

Sprādziena rimbuļos centra uz ārpusi iet zonas [ugunsmūris]-[500 rentgenu radiācija]-[viss tiek noslaucīts]-[gandrīz viss sabrūk]-[visiem trešās pakāpes apdegumi]. Nav attēlots: radioaktīvie lietusmākoņi, kas piebeidz visus atlikušos – jo visa karte būtu oranža.

Ilustrācijai – rezultējoši mākoņi no Jelgavas lidlauka iznīcināšanas:


Attiecīgi – pie atbilstoša vēja virziena 5 megatonnu sprādziens bez problēmām samaitā dzīvi ceturtdaļai valsts teritorijas. No centra uz ārpusi nokrišņu zonas iet pēc tā, cik ātri puse iedzīvotāju saņem letālu devu: [pusstundas laikā]-[četru stundu laikā]-[divu dienu laikā]-[radioaktīvie nokrišņi nav lielākā problēma]

Dzīve pēc pasaules gala: Fallout LPSR edišn
Kas notiek tālāk?  Laiks savilkt kopā sekas (izvairoties no „un tad visi nomira” rēķināsim tikai pašu detonāciju rezultātu).

Pēc 1959. gada PSRS tautskaites, mums zināms iedzīvotāju šašliku skaits tieši skartajās pilsētās:
Rīga
580423
Jūrmala
37954
Baloži
1516
Daugavpils
64259
Liepāja
71464
Grobiņa
4327
Ventspils
27420
Jelgava
36359
Bauska
6897
Jēkabpils
7401
Krustpils
9374
Valka
4872
Dundaga
3188
Gulbene
7178
Kopā:
862632

Tātad, LPSR momentāni zaudē 41,4% iedzīvotāju.

Lielākā pilsēta nu ir Rēzekne ar nedaudz vairāk kā 20 000 iedzīvnieku – to varam uzskatīt par jauno galvaspilsētu. Faktiski, PSRS militāro objektu uz rietumiem orientētā izvietojuma dēļ, Austrumlatvija cieš relatīvi maz – taču neredzu pamatu cerēt, ka pat tas varētu izbeigt kurzemnieku iedomību.

Ir arī citi pozitīvie aspekti – Glūdas lidlauka sprādziens diezgan droši parauj līdzi Pikšas. Pie reizes tiekam vaļā no suitiem un ventiņiem. Pie tam - Latvija šajā brīdī top vēl mononacionālāka nekā jebkad iepriekš. Loģiski domājot, latvietis ar trīs galvām ir trīstik latvisks, tādēļ varbūt šo risinājumu ir vērts apsvērt.  Arī Ziemassvētki bez sniega mums kodolziemā vairs nedraud.

Protams, karte ir lielā mērā spekulatīva – nav iespējams zināt reāli izmantoto bumbu tonnāžu (diapazons samērā plašs), taču lidlauku izvietojums visu apdzīvoto vietu centru tiešā tuvumā liek domāt, ka to iznīciba arī minimālās 1,7 megatonnu kodolieroču programmas ietvaros būtu totāla.

Noslēgumā:
Kodolkarš, mani mazie draugi, ir viena jestra padarīšana.

11 comments:

 1. Neizdevīgi būt daļai no PSRS.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Bet toties tautai bija ko ēst, kur dzīvot, nebija bezdarba! Nu gluži kā Rīgā tagad!

   Dzēst
  2. Protams, pa NATO dalībvalstīm gan neviena atombumba nav notēmēta ;) :D

   Dzēst
  3. Tikai šoreiz, kad nobumbos Jelgavas lidlauku, mākonis ies uz otru pusi - Kurzemē.

   Dzēst
  4. Jā, pirmais komentētāj, bija ko ēst - mutē ieleja visu. Tagad, kad pašam jākustina smadzeņu rieva, lai nopelnītu kaut ko, tā sākas problēmas...

   Dzēst
 2. 1. No kurienes ņemtas 5 megatonas kā vidējais?
  2. Vai raksta autoram ir zināms faktiski vispār eksistējošais (uz to gadu) bumbu skaits un atbilstošās jaudas? Neskaitot tādu "sīkumu", ka tās bumbas vēl ir kaut kā jādabū līdz konkrētajam mērķim?
  Šobrīd paskatoties uz karti liekas, ka visa lielā (pat milzīgā) PSRS sastāvēja no vienas vienīgas Latvijas.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Cienītais pats varētu paskatīties jeņķu publikācijas, jo runa ir par aviotriecieniem. Publicētie dokumenti attiecas uz periodu, kad vēl nebija atbilstošas nesējraķetes un atomzemūdenes.

   Dzēst
 3. Visai interesants ir viens aspekts , kad šis saraksts paradijās atklātībā tur pavisam bija tikai viens objekts Baltijā tas bija lidlauks netālu no Tartu , vairāk objektu Baltijā nebija. Tuties bija simtiem objektu Krievijā seviški Uralu rajonā. Ņemot verā objetu "Nozīmību" tā vien liekas ka saraksts ir vispār visis uzlidojumiem pakļaujamie objekti PSRS teritorijā:) Ja ņem vērā tā laika ASV kodollarsenāla apjomu tur pēc visa nepietiktu kodolbumbu pat 1/2 PSRS objektu kur ni vēl Austrumeiropā un baltijā.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Nekā interesanta te nav. Mediji paņēma arhīva turētāja izveidoto karti ar top 20 mērķiem un izdarīja secinājumus (Tartu tur ir nr. 13.)

   Šeit ir analizēts viss saraksts, attiecīgi aina pavisam cita. Tāpat ar mērķiem - amerikāņu plānos nez kāpēc visiem ieroču pietiek.

   Bet es saprotu - čukča ņe čitaķeļ.

   Dzēst
 4. ....viena atombumba var sabojāt visu dienu

  AtbildētDzēst
 5. Humānisms. Atzīmei, 5Mt vai 9Mt aviācijas vai Titan-2 superlādiņu skaits ir ierobežots.Paredzētas pretinieka galvaspilsētai, valdības komandcentriem,kodolieroču un raķešu uzglabāšas noliktavām, odolzemūdeņu flotes bāzēm.Pārejiem jasamierinās ar 10,40-60,90-150kt lādiņiem. Latvijas teritorijā 1x90kt.(Liepāja),1x150-200kt.(Rīga)aviobāzes 10x 20-40kt., raķešu bāzes n x 10-40kt., zenītsistēmu S-200 un pretgaisa komadcentri n x 10-40kt. Jebkurā gadijumā vairāk kā pietiekami ! Te nepieskaitās bāzēs izvērsto kodolieroču iznīcināšanas sekas un postošā efekta summa. Temperatūra , ierosina mežu-kūdras purvu ugunsgrēkus...

  AtbildētDzēst