otrdiena, 2015. gada 10. novembris

Papildkomikss: Čiekura ceļvedis patrotisma atpazīšanā


Attēlā nepietika vietas kolektīvai bambusu dedzināšanai.

22 komentāri:

 1. Atbildes
  1. Tiesa. Autor, ņem vērā!

   Trāpīgāk būtu "Latenti homoseksuāli distrofiķi ar nepamatoti augstu pašnovērtējumu".

   Dzēst
 2. Klau, Cukerman, tie paši cilvēki ir bildē pa kreisi augšā un bildē pa labi apakšā.
  Tad kā Tavs bilžu parsksts ir jāsaprot Patrioti ir fazāni vai fazāni ir patrioti?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Lepni, oficiāli runā bataljona vārdā?

   Nav gan dzirdēts, ka 17. bataljonā būtu masveidā sastājušies korporeļi, savukārt citur pēc (sev obligātās) pamatapmācības kaut kā pačibējuši.

   Bet es saprotu - ir noderīgi veidot asociāciju saikni "korporeļi = zemessargi", citādak sanāk izskatīties kā pompoziem alusdzērājiem.

   Dzēst
  2. Nav gan dzirdēts ka baigi pačibējuši. Vismaz mūsējā ņemās diezgan aktīvi. Dažreiz pat pārāk aktīvi.

   Dzēst
  3. Tie cilvēki, kas bildē augšā pa kreisi NEVIENS nav bilde apakšā pa labi.

   Dzēst
  4. toties cilvēkus, kas bildē apakšā pa labi var sastapt ikvienā bildē pa kreisi - augšā vai apakšā ;)

   Dzēst
 3. tie fazāni iet godināt savus biedrus, kas apglabāti brāļu kapos - un ies, kamēr pastāvēs! un bildē pa kreisi (ogres bataljons, jelgavas bataljons, studentu bataljons) viņus var sastapt katrs, kam nav slinkums

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Citi kaut kā iespēj pieminēt bez zelta regālijām, plandošiem zīda vimpeļiem vai maršēšanas pa ielas vidu. Un piemin visus par Latviju kritušos - nevis, kā laikam neapzināti precīzi izteicies, "savus biedrus".

   Dzēst
  2. vispār ir diezgan forša metode kā veicināt "patriotismu" piespiedu kārtā, gribi būt korporelis - stājies zemessargos. Un tad protams StBn bazūnē pa visurieni cik ārprātā lieliski rekrutēšans rezultāti sasniegti

   Dzēst
  3. Kalpaka studentu rotā bija tikai - šie - fazānveidīgie - kādas pretenzijas, ka korporanti iet godināt Kalpaka studentu rotas biedrus

   mēs katru pieminam ar visiem, bet ceļamies no rīta pirmie, lai neviena netaucēti (un arī jūsu saldo miegu netraucējot) aizietu pie saviem

   Dzēst
  4. Neapnīk dzīt basņu Studentu rota = korporeļi? Mazāk par pusi, veikur ar visu avotu cipats norādīts.

   Dzēst
 4. Esmu korporelis, esmu Zemessardzē, nepatīk KHL, karoga lentīti nespraužu nekad un par Ulmani nefanoju. Tomēr te dažiem tirliņiem radies galēji maldīgs priekštats par lietām.

  1. Tie, kas saka, ka fazān... t.i. burši piemin par Latviju kritušos, nevis biedrus, atpakaļ skolas solā pie vēstures učenes! Latvijas bruņoto spēku Atsevišķo studentu rotu veidoja TIKAI korporācija, kuras pilnībā vai daļēji deva rīcībā savus biedrus armijai. Šis gājiens biedru piemiņai jau ir no brīvvalsts laikiem.

  2. Ne visi korporeļi ir Zemessardzē. Dažas korporācijas mobilizē pilnībā, dažas - daļēji, dažas - pēc brīvprātības principa. Tāpēc apgalvojums "gribi būt korporelis - stājies zemessargos" ir ļoti šaurpierains.

  3. Augsts pašnovērtējums un alus dzeršana? Jā, tas piemīt korporācijām, kurās audzina snobus, nevis džentlmeņus. Ir tāda problēma, ka pārāk daudz lauķu (it īpaši tajās "lielajās" korporācijās) uzņemts. Tie tikuši caur korporāciju pie visādiem personīgiem labumiem un staigā paceltu degunu. Bez korporācijas viņi tikai lauķi. Kas attiecas uz alus dzeršanu, tad pilnīgā alkoholismā ir ieslīkusi tikai viena. Neminēšu kura.

  Starp citu, pats Ivars Čiekurs arī ir korporelis ;)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Vispār varētu padiskutēt par apgalvojumu, ka Studentu rota bija vieni vienīgi korporeļi. Sākotnēji Atsevišķajā studentu rotā bija 216 (pēc dažiem avotiem 210) vīri, no tiem (pēc Kalpaka bataljona datiem starpkaru periodā) Selonija — 47, Talavija — 44, Frat. Moscoviensis — 9, Lettonia — 5 un Lettgallia — 1. Summāri: 106. Mazāk par pusi.

   Pie tam - kā frāteri klabina savā 1970. gada apkārtrakstā "Maskavas latviešu vakari" (137. lpp.), no viņu 9 patiesībā uz 1919. gadu biedri bija tikai 6, citi iestājās vēlāk (un to nebūtu korekti skaitīt). Būtu vērtīgi analogi dati arī no Selonijas un Tālavijas.

   Bet tāpat, ar korekciju 103/216 vīriem Studentu rotā bija korporeļi. Lūk kā.

   Dzēst
  2. Diez, kāpēc apgalvojums "gribi būt korporelis - stājies zemessargos" ir uzskatāms par šaurpierainu, ja augstāk ir rakstīts - "Dažas korporācijas mobilizē pilnībā"? Vai tad tas tieši to arī nenozīmē, ka stāšanās Zemessardzē ir obligāta? Kaut kāda ausgtprātībiņa ir saklausāma korporeļa-zemessarga teiktajā nosaucot viedokli par šaurpierainu

   Dzēst
  3. nepatīk stāties zemessardzē obligāti - ir korporācijas, kurās tas ir brīvprātīgi

   kāda atšķirība, ja domas sakne ir: "stāties zemessardzē" ?

   Dzēst
 5. Jo patriotisms notiek tikai vienā vienīgā veidā, ar plinti rokās sēžot tranšejā, spēlējot kariņus. Viss pārējais ir vnk tāda ņemšanās ar sevi un iztrūkstoša gatavība ar laidi sist pa naidnieka zobiem.

  Vienlaikus ne no organizāciju puses, kas citstarpām veicina zemssardzes apmeklējumu vārdos un darbos (tas nekas, ka pārējā laikā laiski dzer un ņemās ar sevi), un kuru biedri senāk ir samaksājuši galējo cenu par dzimteni un tad atnāk uz kapiem viņus pieminēt. Fuck them, izskatās stulbi.

  Kas attiecas uz zemessardzi un armiju, arī tur neiztikt bez "fazānībām" - baltiem cimdiem, pista orķerstra, mada-fucking uzplečiem, parādes zobeniem, debīlām cepurēm, neglītiem karogiem, cieši salocītām gultām un spodrinātām kurpēm, bet tas ir tik konceptuāli atšķirīgi no zobeniem un gejiski krāsainām šallēm.  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Tev laikam iesāpējās sirsniņā. Jūtam līdzi. Visi visi.

   Bet par dzimteni, draudziņ, galējo cenu ir samaksājuši pulka vairāk tādu, kam universitāte vai zeltainas cepurītes sapņos nerādījās.

   Dzēst
  2. Šo komentāru ir noņēmis autors.

   Dzēst
  3. Ar sirsniņu viss man labi ;)
   Man tikai šķiet, ka ja cilvēks sēž tranšejā un nomirst par taisnu lietu, tad pēc tam viņu drīkst pieminēt ar visādām "fazānībām", neatkarīgi no tā, vai viņam bija cauri zābaki, vai zelta cepurīte. Tas ko vēlējos teikt, ka zelta cepurīte, līdzīgi kā cauri zābaki nepadara samaksāto cenu mazāk vērtīgu vai nevērtīgu.

   Dzēst
  4. jēziņ, ku sakarīga atbilde - paceļu kausu ;)

   Dzēst